سیستم هاي اینترکام و فراخوان پرستار (فصل دوم)

توسط0
263
سیستم هاي اینترکام و فراخوان پرستار (فصل دوم)
فصل دوم : سیستم فراخوان پرستار ( مدل اول )

سیستم فراخوان پرستار، که با استفاده از علایم دیداری و شنیداری به منظور برقراری ارتباط بین بیماران و کارکنان بیمارستان به کار می رود، برحسب موارد استفاده، به شرح زیر خواهد بود :

  •  سیستم فراخوان پرستار از نوع دیداری و شنیداری ساده : اینگونه سیستم ها که برای درمانگاهها و بیمارستان های کوچک ممکن است به کار رود شامل تجهیزات و سیستم عملکرد به شرح زیر خواهد بود :

-تجهیزات نوع دیداری و شنیداری ساده شامل :

  1. نومراتور برای نصب در مرکز پرستاران هر بخش، از نوع دیواری توکار، روکار یا رومیزی، با چراغ های سیگنال و بیزر، ولی بدون سیستم قطع خبر.
  2. ترانسفورماتور تغذیه از نوع ایمن و با سیم پیچ های جداگانه اولیه و ثانویه با توان، ولتاژ و فرکانس متناسب با مورد مصرف.
  3. پلاگ خبر جنب تخت بیماران از نوع توکار، بدون رله، مجهز به کانکتور مخصوص برای شستی گلابی و با کابل مخصوص برای تخت بیماران.
  4. پلاگ خبر برای توالت های خصوصی اتاقهای بیماران و توالت های عمومی هر بخش از نوع کششی توکار با قلاب کشش و زنجیر مربوط.
  5. پلاک پاسخ برای نصب در جنب در ورودی در داخل هر اتاق، از نوع توکار.
  6. چراغ سردر برای نصب در بالا یا کنار در هر اتاق در راهرو.

شرکت فنی و مهندسی پایا کروک خزر تولید کننده سیستم های اینترکام و فراخوان پرستار ( سیستم های هوشمند احضار پرستار و احضار نگهبان و … ) تلفن تماس : ۵۱۸۷ ۳۶۲۱ ۰۲۶

-عملکرد سیستم

  1. فراخوان : در صورت فشردن هر کدام از شستی های پلاگ های خبر، باید لامپ خبر روی پلاگ در داخل اتاق و چراغ سردر و همچنین لامپ خبر روی دستگاه نومراتور که شماره اتاقها روی آن تعیین شده، روشن، و بیزر دستگاه نومراتور نیز به صدا درآید.
  2. پاسخ : فشردن پلاگ پاسخ نصب شده در جنب در اتاق بیمار و یا نصب شده بر روی کنسول بالای تخت بیمار توسط پرستار و قطع شدن همزمان صدای بیزر خبر و خاموش شدن چراغ سیگنال و بیزر بر روی نومراتور.
  •  منبع : دستورالعمل انتخاب، طراحی، اجرا و تحویل تأسیسات الکتریکی( سیستم جریان ضعیف) —- مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما