سیستم هاي اینترکام و فراخوان پرستار (فصل اول)

توسط0
187
سیستم هاي اینترکام و فراخوان پرستار (فصل اول)
فصل اول : تعاریف
 •  سیستم متمرکز: سیستمی که مجهز به یک کنسول اپراتور و ایستگاه های جانبی مربوطه ، با اپراتور آموزش دیده می باشد و معمولاً در محلی نصب میگردد که مرکز کنترل آن، از اتاقهای بیماران قابل رویت نباشد.
 •  سیستم متعارف: سیستمی شامل یک یا چند مرکز پرستاری (معمولاً برای یک طبقه یا یک بال ساختمان) که کارکنان پرستاری در آن حضوردارند و درمحلی نصب می شود که از هر یکا ز اتاق های مربوط به آن سرپرستاری ، قابل رویت یا به آسانی قابل دسترسی باشد.
 •  مرکز حضور و غیاب : مرکز یا ایستگاهی که کارکنان بیمارستان (پرستاران ، بهیاران ، خدمه و مانند آن) حضورخود را در آن ثبت می نمایند.
 •  مدار ولتاژ کم (با قدرت محدود) : مداری که ولتاژ موثر آن از ۳۰ ولت (ولتاژ پیک ۴/۴۲ ولت، مستقیم یا متناوب) و قدرت اسمی خروجی آن از ۱۰۰ ولت-آمپر متجاوز نباشد.
 •  مدار ولتاژ بالا : مداری که مشخصات ولتاژ و قدرت آن از مشخصات مدار ولتاژ کم با قدرت محدود، بیشتر باشد.
 •  سیگنال فراخوان رمزدار : یک سیگنال شنیداری ، دیداری و نشان دهنده وضعیتی که زندگی انسان را تهدید نموده و اقدام فوری را ضروری می نماید.
 •  سیگنال اضطراری : یک پیام شنیداری و دیداری که اقدام فوری را ایجاب می کند ولی لزوماًً نشانه تهدید زندگی نمی باشد.
 •  هادی زمین شده : یک هادی سیستم یا مدار که عمداً زمین شده باشد.
 •  هادی اتصال زمین تجهیزات : هادی مورد استفاده برای اتصال قسمت های فلزی بدون جریان الکتریکی تجهیزات، مجاری و سایر پوشش ها، به هادی زمین شده سیستم یا به هادی الکترود زمین.

شرکت فنی و مهندسی پایا کروک خزر تولید کننده سیستم های اینترکام و فراخوان پرستار ( سیستم های هوشمند احضار پرستار و احضار نگهبان و … ) تلفن تماس : ۵۱۸۷ ۳۶۲۱ ۰۲۶

 • جریان نشتی : هر نوع جریانی، شامل جریان های کوپله خازنی، که ممکن است از قسمت های دردسترس یک وسیله به زمین یا به دیگر بخش های آن انتقال یابد.
 •  مناطق مراقبت از بیمار : مناطق مختلف مراقبت از بیمار برحسب نوع خدمات پیش بینی شده به شرح زیر:

– مناطق مراقبت های عمومی : اینگونه مناطق شامل اتاقهای بیماران، اتاقهای معاینه و معالجه، کلینیک ها، و مناطق مشابهی که بیمار با دستگاه های عادی مانند سیستم فراخوان پرستار، چراغهای معاینه، تلفن و وسایل سرگرمی (تلویزیون) در تماس قرار می گیرد، است. دراین نوع مناطق، همچنین ممکن است بیمار با دستگاه های پزشکی الکتریکی مانند تشک برقی، الکتروکاردیوگرافی، پمپ های تخلیه، مانیتورها، تجهیزات معاینه گوش و چشم و دیگر لوازم جانبی درون وریدی، در تماس قرار گیرد.

-مناطق مراقبت های ویژه : این نوع مناطق شامل واحدهای آنژیوگرافی، واحدهای مراقبت های فشرده و واحدهای مراقبت های قلبی، اتاقهای عمل و زایمان، و مناطق مشابهی می شود که بیماران درآن تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته و با استفاده از دستگاه های پزشکی الکتریکی درمان می شوند.

-مناطق تر : محیط های کاری که معمولاً دارای شرایط تر است مانندمحل هایی که آب راکد بر روی کف آن بوده یا به طور معمول در معرض خیس بودن و آب ریزی قرار دارند . اقدامات معمول برای تمیز کردن محیط یا ریختن تصادفی مایعات، منطقه تر محسوب نمی شود.

 •  منبع : دستورالعمل انتخاب، طراحی، اجرا و تحویل تأسیسات الکتریکی( سیستم جریان ضعیف) —- مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما